Bugun...


HAYDAR KÖSE

facebook-paylas
15 TEMMUZ 2016.. HAİN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AMACI NEYDİ..!!!!
Tarih: 18-07-2022 10:55:00 Güncelleme: 18-07-2022 10:55:00


15 Temmuz darbe girişimin amacı demokratik, laik Atatürk cumhuriyetini yıkıp, yerine ABD’nin kuklası olacak kendilerine göre bir din devleti kurmaktı.

Eğer başarılı olsaydı Atatürk'ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti tarihe gömülecek, yerine İran’daki mollalar rejimi gibi bir imamlar rejimi kurulacak, Türkiye bütün kazanımlarını kaybedecek, İran’ın geçtiği gibi bir süreçten geçecekti.

Amaç buydu…

Darbeyi; ABD’nin himayesine aldığı, koruyup kolladığı, iktidarın olanaklarıyla sivil ve askeri bürokraside ve yargıda güçlenen FETÖ’ye bağlı kadrolar yaptılar.

Sonrasında emniyette, yargıda, TSK’da yapılan operasyonlar bu örgütün devlete ne kadar güçlü ve yaygın biçimde nüfuz ettiğini gözler önüne serdi.

AK Parti iktidarının aynı menzile yürüdüklerine inandığı, henüz terör örgütü olarak tanımlanmadığı dönemde Gülen Cemaati’ne mensup sivil-asker bürokratları terfi ettirip etkili makamlara getirerek, Cumhurbaşkanı, TSK ve yüksek yargıdan oluşan üç ayaklı vesayet rejimini yıkmayı, yerine din esaslı değerler ve kurallarla inşa edilmiş bir devlet mekanizması kurmayı hedeflediği bir sır değil.

Aynı hedef uğruna, FETÖ’nün etkili olduğu emniyet-yargı mekanizması, TSK’da ve yüksek yargıda Atatürk’e, demokratik-laik cumhuriyete, anayasaya bağlı kadroları tasfiye etti. Yerlerine FETÖ’cü yüksek yargıçlar, generaller, amiraller, emniyet müdürleri, valiler atandı.

Rahmetli Kamer Genç 10 Haziran 2009 tarihinde meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, “Hepiniz de benden iyi biliyorsunuz. Amerika’ya giden özellikle AKP’li milletvekilleri Fethullah Gülen’i ziyaret ediyorlar.

Şimdi bu Fethullah Gülen’i bir gün bu mecliste açalım. Kimdir bu arkadaşımız. Ne yapmak istiyor. Türkiye’de sermayesi nereden geliyor. Acaba Türkiye’deki rejimdeki rolü nedir. Bunları bir araştıralım. Niye bundan çekiniyorsunuz. Yarına bunun en büyük zararını siz çekeceksiniz. Ben çekmem. Benim zaten düşüncelerim belli. Araştıralım, Türkiye için çok büyük bir tehlikeye gelmiş” ifadelerini kullanmıştı.

Ve o günkü mecliste bulunanlar kürsüde bulunan Kamer Genç 'e saldırmış hakaret etmişlerdi.. Sen nasıl sözüm ona fettullah efendimize böyle söylersin diye....  Yani göz göre göre ülkeyi bu duruma getirerek , alçak fetö terör örgütünün neredeyse hedefine ulaşmasını sağlayacak ortamı yarattılar..

Herkes herşeyi biliyor,  kim ne derse desin...!!

15 temmuz gecesinde şehit olan masum insanlarımıza Allahtan rahmet diliyorum,  mekanları cennet devirleri daim olsun, hepimiz uyanık olmalıyız ...Bu yazı 916 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI