Bugun...


BİLAL GÜLEY

facebook-paylas
HERKES İŞİNİ DAHA İYİ YAPMALI…
Tarih: 28-10-2022 10:56:00 Güncelleme: 28-10-2022 10:56:00


Bazı yer ve mevkilerde Görev alıncaya kadar her şey çok iyi çok güzel görev alınca herkesin kendisini ulaşılmaz görmesi bulunduğu yere yapılan kötü bir örnekten başka bir şey değildir.

Mesleğimiz gereği yıllardır çok dönemeçli yolları katettik ama en basit yollardaki engelleri aşmak bizleri her zaman çok yoran taraf olmuştur.

Bu sezon Amasya'da Futbol bazın da Profesyonel ligde tanışmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaşıyoruz ama…

Bu mutluluğu bizlere çok görmeye çalışanların engellerini tek tek aşarak görevimizi yerine getirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz.

Ben deniz işim gereği hem Amasya'da bir yerel Gazete sahibiyim. Hem de Merzifon'da bir yerel gazetenin 25 yıldır sahip – idareciliğini yapmaktayım.

İkametgahım Merzifon'da olmasına rağmen Amasyaspor'un Amatör ve Bölgesel Amatör Lig başta olmak üzere bütün müsabakalarını takip etmek için Pazar Günleri Amasya 12 Haziran Stadyumu'nun yolunu tutmaktayım.

24 Ekim 2022 Pazar Günü Saat 14.00'de başlayacak olan Amasyaspor Futbol kulübü – Hacettepe 1945 Spor Kulübü müsabakasını takip etmek için stadyuma geldim.

Geldim ama san ki Berlin duvarından veya Sınır kapısından başka ülkeye geçiş yapacağım gibi muamelelerle karşılaşmam bir basın mensubu olarak beni derinden üzmüştür.

Biliyorum Profesyonel liglerde statü ve stadyumlara girişler değişti.

Bunu da çok iyi bildiğim için iki gün öncesinden sahaya giriş  listesine Adımı – Soyadımı – TC. ve gazetemin ismini bildirmeme rağmen stadyuma maç başladıktan 5-6 dakika sonra ancak girebildim.

Stadyum girişindeki Özel Güvenlik kollarına ismimi söylediğimde hemen bana yardımcı olarak Stadyum önüne geçmeme rağmen Stadyum giriş kapılarındaki görevli Polis memurlarını aşmakta hayli zorlanmak zorunda kaldım.

Bu stadyumun Müdürü veya görevlileri ne iş yapıyorlar doğrusu merak ediyorum.

Stadyuma ilk girişteki Özel Güvenliklerin ellerinde bir tek liste vermişler burada ismi olanları içeri alıyorlar tamam onlara anlayışları için teşekkür ediyorum.

Gel gelelim ki Stad kapılarında duran polis memurları ellerinde birer telefon kendi hayal dünyalarında gezinirken, içeri girmek isteyenlere sen kimsin, listen nerede diyerek geri çeviriyorlar.

Evet doğru söylüyorsunuz esas listeler sizlerin elinde telefon yerine olması gerekmez mi acaba memur efendiler…

Bir de beyefendiye Sarı Basın kartımı göstermeme rağmen hani senin kameran – resim makinen diye bana tavır yapmaz mı..???

Hangi çağda yaşadığımızı sorarak elimdeki telefonu gösterdiğimde beyefendiler birazcık bozuldular ama yine de olsun canları sağolsunlar onlar bizim Vatanımızın, malımızın, namusumuzun bekçileridir.

İnanın her ne kadar bana karşı soğuk suratlı davranmış olsanız da ben TÜRK POLİSİ'ni çok seviyorum.

Beni Sarı Basın kartım olmasına rağmen içeri almak isteyen Polis memurlarına kişisel direnmem ve mücadelem sonucunda Polis memurlarından birisi ta kapıdaki Özel Güvenlik'teki görevlilerin elindeki listeye bakıp gelerek ismimin yer aldığını belirterek benden özür dileyerek içeri girmemi istediler.

Gençlik ve Spor İl Müdürü veya Görevlileri  Protokol'de sırıtmaktan ve görünmekten başka siz ne iş yaparsınız bana bir açıklarmısınız.

Stadyuma giriş statüleri değişti ama önce siz kendinizi değiştirmelisiniz.

Stadyuma girecek kişilerin listesini bütün kapılara veya girecekleri kapıdaki görevlilere çıkartıp vermek çok mu zordur.

Tabi ki bu sizlerin hatası değil..

 Sizleri yönlendirecek kişilerin hatasıdır.

Temennimiz diğer karşılaşmalar öncesin'de bu uyarılarımız dikkate alınır'da herkes 12 Haziran Stadyumu'na büyük huzur içinde gelip maçını seyrederler.. Saygılarla...Bu yazı 351 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI