Bugun...


BİLAL GÜLEY

facebook-paylas
7 KİŞİLİK PROTOKOL AYIBI KİMİN…???
Tarih: 01-03-2022 08:45:00 Güncelleme: 01-03-2022 08:45:00


Son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanında yapılan Spor yatırımlarıyla şaha kalkan Türkiye’deki yatırımları ya yapanlar işi bilmiyor ya da yapılması için görevlendirilenler.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın spora ne kadar sıcak baktığı Türkiye genelin de yenilenmeyen spor tesislerinin kalmadığı veya çok az sayıda kaldığı kanısındayım.

Şöyle en yakın İllerimiz arasında bir göz gezdirdiğimizde  Samsun’a yapılan Spor Tesisleri, muhteşem, Ordu yine aynı, Trabzon denizin üzerine kurulan muhteşem tesisler, Çorum’a yapılan yeni  Stadyum Şehir merkezine hem giriş yapan hem de çıkış yapanların  gözünü  kamaştırmaktadır.

Birkaç yıl önce Yine Yenilenen Amasya 12 Haziran Şehir Stadyumu’nda yapılan yenileme çalışmaları da dört dörtlük olmasa bile yine de Amasya’ya gelen rakip takımlar açısından  hem görsellik açısından hem de Kapalı Trübinlerin hınca hınç dolu oluşu  karşısında  rakiplerine büyük bir üstünlük sağlayarak maçı şekilden şekile rahatlıkla sokarak istediği sonuçları almaktadır.

Gelelim Merzifon Şehir Stadyumu’na…

Merzifon Şehir Stadyumunun yenilenmesi projesi yaklaşık bir buçuk iki yıl sürdü.

Aslında yapılması gereken Merzifon Şehir Stadyumu’nu komple yıkıp yenisini yapmaktı ama ne hikmetse bu işi iyi bildiğini sanan bazı uzman görüşlü fikir babaları yaklaşık 2 ila 4 milyon Lira harcanmasıyla yapılan Merzifon Şehir Stadyumu Pazar günü oynanan Merzifonspor – Kara Samsunspor maçıyla hizmete girdi….

Hay maşallah bu projeyi yapanları alkışlıyorum….

Sanırım Bu proje çok yakında yapılan tesisler arasında büyük dereceye girer ve hatta ödül bile alabilir diye kendi kendime teselli veriyorum…

Devletin malı deniz kullanmayan keriz misali…

Yazık değil mi bu kadar para harcanarak yapılan bu tesisin bu kadar kullanışsız bir yatırım olarak Milletin – Devletin parasını çarcur edenlere gülüp geçiyorum.

Yaklaşık Bin kişilik kapalı trübin yapıldı.

İnanın inşaat aşamasında da çok gezmeme rağmen bu güzel tesis için Amasya adına Merzifon adına çok sevinmiştim.

İnşaat aşamasında her şeyin fazla görünmemesi ve tesislerin bitip hizmete sunulduğun da bütün ayıplarının ortaya çıkarak sırıtması Pazar günü şahsımı derinden üzmüştür.

Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç kardeşimin işini ne kadar çok takip ettiğini büyük utançla izlemek zorunda kaldım.

Kadir Kılıç Kardeşim belki bana kızacak ama koltukta oturarak bişeylerin yürütülmesinin o kadar kolay olmayacağını bu göreve gelmeden önce bir kez daha düşünmesi gerekirdi.

Sosyal medyasındaki Profillerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın Resmini Profil Yaparak bu görevler de bu kadar fazla duracağını sanıyorsa bence çok büyük yanılgı içerisinde olduğunu hatırlatmak isterim.

Değerli kardeşim Kadir Kılıç, Sosyal Medyadaki Profil resmine Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini koyarak arkamda “REİS” var imajını bence ilk yıkacak kişi yine Sayın Cumhurbaşkanımız olacaktır.

Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız İşi ehline teslim eder, hak etmeyen kim olursa olsun bir saat dahi o kişiyi hak etmediği görevde bir dakika bile durmasına izin vermez.

Siyasi bir düşünceniz varsa eğer ki görüntü de onu gösteriyor bence, önce makam merakınızı kenara bırakıp o zaman siyasi kulvarlarda koşmanız gerekmektedir.

Siyasete girmenin yolu makamdan değil, Bürokrasiden geçmektedir. Bunu en iyi de “REİS” bilmektedir.

Ha şunu da söyleyim Kadir Kılıç Kardeşim, Ben de AK Partiliyim ve “REİS” için yapmayacağım hiçbir şey yok ama ben Profil Resimlerimde kesinlikle kimsenin resmini kullanarak gücümü nereden aldığımı kamuoyuna lanse etmiyorum.

Bence değerli Kadir Kılıç kardeşim o profilinizdeki resimleri kullanırken öncelikle kendinizin “Devlet Memuru” olduğunuzu size hatırlatmak isterim.

Merzifon’a yapılan bu güzelim tesislerde daha ilk müsabaka olmasına rağmen gözümüze takılan eksikliklere bir göz atalım da Sayın Kadir Kılıç’ın, Bu tesisleri nasıl teslim aldığını kendisine bir kez daha hatırlatalım:

1.Yaklaşık 4 Milyon Lira’ya malolan ve 1000 kişi kapasiteli Merzifon Şehir Stadyumuna yapılan Kapalı Trübine  protokolün oturması için 7 kişilik koltuk ve ayrı bir bölüm yapılması hangi mimari düşünceye ait doğrusu çok merak ediyorum. 1000 Kişilik Kapalı Trübine 7 kişilik protokol yeri yapımı işin planında projesin de ve  buranın inşaat aşamasında hiç mi aklınıza gelmedi.

Böyle bir yatırımı yapanların nasıl gözünden kaçtı doğrusu merak ediyorum.

Merzifonspor – Kara Samsun Maçında Protokol’de oturan sayın Milletvekillerimizde sanırım bu projeyi yapanların bu kadar düşüncesiz hareket ettiğinin farkına varmışlardır.

Protokol’de 2 Ak Parti Amasya Milletvekilleri, Garnizon Komutanı, Eski Amasya Milletvekilli, Merzifon Belediye Başkanı,  Karasamsunspor Kulüp Başkanı oturunca Merzifonspor Kulübü Başkanı Mustafa Polat’a oturacak yer kalmayınca Taraftarların arasında maçı izlemek zorun da kaldı.

Şehir dışından ve Amasya’dan maç seyretmeye gelen misafir ve davetlilere, İlçe ve İl Protokolü başta olmak üzere Siyasi ve Diğer davetliler maçı seyirciler arasında izlemek zorunda kaldılar.

Buraya en az 50-100 kişilik Protokol oturma alanı yapılması gerektiğini komşu il ve ilçe stadyumlarında görmeyen gözlerin biran önce tedavi için acil doktora gitmelerini tavsiye ederim.

Sanırım Yeni yapılan Merzifon Şehir Stadyumu bu projeyle 1000 Kişilik Kapalı Spor Salonun’da yapılan 7 Kişilik protokol trübini rekorlar kitabına girerek ödüle layık görülür.

Bu ayıp Bu projenin mimarisi başta olmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün başındaki kişilerindir.

2.Yeni Teslim edilmiş ve İlk müsabakası oynanan basın trübini önündeki Kapalı trübinlerin koltuklarının yerinden çıkmış sökük ve yerlerde oluşu da ayrı bir ayıptır.

Buranın projesini yapan firmadan Tesisi kullanım için  teslim alan Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün sanırım bunlar da gözünden kaçmıştır.

3.Daha Kullanıma açıldığı ilk günde ses sistemlerinin çalışmayışı da bu kadar bir tesadüf olamaz.

Merzifonspor – Karasamsunspor maçı başlayacak Ses sistemleri çalışmadığı için maçın hakemi saha içinde iki – üç dakika İstiklal marşımızın söylenmesi için müzik komutu beklerken, Maçın hakeminin imdadına Stadyumda hazır bulunan Merzifon Belediye Bandosu yetişti.

Maç öncesi Merzifonspor – Karasamsunspor maçının başlaması için İstiklal Marşımız Belediye bandosu eşliğinde söylenirken, yeni açılan bu tesislerdeki aksaklıkların ardı arkası kesilmiyordu.

4.Maç öncesi ne Hakemler ne de her iki takım kadrolarının isimleri seyircilere bilgilendirilemedi.

5.Saha içerisinde Oyuncu Değiştirirken kullanılan Elektronik Tabelanın da çalışmadığı görüldü.

Daha maçın başın da Oyuncu değiştirmeye çalışan her iki takımın da tabelanın çalışmayışından şikâyetçi olması gözlerden kaçmamıştır.

Koskocaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün elinde bozuk ve çalışmayan bir skorbod mu var pes doğrusu. Amasya’yı Bölgesel Lig’de temsil eden iki tane takım var. Her iki stadyuma da iki ikişer tane elektronik skorbord almayı düşünemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir ara oyuncu değiştirirmen hakemler parmaklarını kullanırken, daha sonra çağ öncesi kullanılan Folya’ya basılmış rakamların bulunduğu parçalı tabelaların kullanılması da bir kez daha Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün dersine ne denli çalışmadığını göstererek bir kez daha sınıfta kaldığının bir göstergesidir.

6.Yeni Hizmete açılmış olan Merzifon Şehir Stadyumu Kapalı Tribününde bulunan basın odası da içler acısıydı.

Basın odasına iki tane sehpa ve iki tane sandalye konmuştu. Komşu İl ve İlçelerdeki basın odalarını gördüğümüzde odanın komple boydan boya masalar yapılmış olup, hatta masanın üzerinde gizdi kapaklı, Elektrik prizleri, İnternet ağ bağlantıları, USB girişleri vs’lerin olması gerektiğini de birileri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne hatırlatması gerekir.

Basın Odası’nın gerektiği şekilde döşenilip – donatılarak buraya basın mensupları dışında kimsenin de alınmaması gerektiğini de kendilerine hatırlatmak isterim.

Bu kadar olumsuzluklardan rahatsız olan Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün,  ikinci yarının ortalarında başka programa katılmak için maçtan ayrılmak zorunda kalan Amasya milletvekili’nin peşine takılarak maçın bitimine 25 dakika kala stadyumdan ayrılması aklının maçta olmadığının başka bir kanıtıdır.

Buradan Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük önderliğinde Türkiye’nin her yerine spor tesisleri – kompleksleri yapılmasına rağmen bu tesislere sahip çıkılmayışı ve teslim alındığında her tarafı alanında elinde kalan ve Devletin, fakir – fukaranın paralarını hünkarca harcanmasına göz yumanlar, Önce vatanına – milletine ve  Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük bir saygısızlık örneği göstermektedir.

Temennim bundan sonraki yapılacak yatırımlarda bu tür olayların bir kez daha yaşanmaması dileğiyle…???

 

 Bu yazı 1043 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI