Bugun...ÖNCE VATAN MESİRE ALANI YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETE AÇILDI


facebook-paylas
Tarih: 26-09-2022 10:52

ÖNCE VATAN MESİRE ALANI YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETE AÇILDI

Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı  Orman Genel Müdürlüğü, ormanları çoğaltarak  geleceğe nefes olmaya, sosyal ormancılık projeleri geliştirerek vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor.

Amasya Vali Mustafa Masatlı, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Yasin Kuzucu, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik, protokol üyeleri, kurum personeli ve vatandaşların katılımıyla düzenlene törenle Merzifon Önce Vatan Tepesi  Şehir Ormanı ve Mesire Alanı yenilenen yüzüyle hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, “Merzifon ve bölge halkının orman sahalarından yararlanabileceği, dinlenebileceği, spor ve piknik yapabileceği Merzifon Şehir Ormanı ve D Tipi Mesire yeri) açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

Merzifon Şehir Ormanı, Tarım ve Orman Bakanlığımızın 23.11.2020 tarih ve 2511779 sayılı olurlarıyla  Mesire yeri olarak tescil edilmiştir.

Akabinde;  Mesire Yerleri uygulama tebliğinde açıklanan esaslara göre vaziyet planı hazırlanmış, Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanlığının 19.02.2021 tarih ve 405654 sayılı yazılarıyla vaziyet planı onaylanmıştır.

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü uhdesinde olan Önce Vatan Tepesi adıyla anılan Merzifon Şehir Ormanı'na; 2022 yılı  yapım işi ihaleleriyle, 1700 m. Kafes tel çevre ihata ile çevrelenmiş,1 adet giriş takı ve kontrol ünitesi,1 adet mescit onarımı,4 adet çeşme ,2 adet WC Onarımı ,3x3 ebadında 40 adet kameriye,4x4 ebadında 10 adet kameriye,50 adet beton tezgahlı barbekü inşa ve kurulumu  idaremiz tarafından yaptırılmış olup karşılığında 2.401.000.00 Tl yatırım yapılmış olup, ulaşım için  mevcut yolların tamir ve bakımı yapılarak kullanıma sunulmuştur. Bölgemize ve halkımıza hayırlı olsun'' dedi.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı ise yaptığı konuşmada, “Amasya Orman Bölge Müdürlüğümüzün bölgemizde yapmış olduğu ağaçlandırma ve diğer çalışmalarını  ilgiyle takip ediyoruz.

Ormanların korunmasında, orman yangınlarını önleme  ve söndürme çalışmalarında  sürekli teyakkuzda olmalarından, aldıkları önlem ve teknolojik gelişmeleri  bu çalışmalarında aktif olarak kullanmalarından  dolayı  taktir ediyoruz.

Orman teşkilatımız ağaçlandırma ve  ormanları koruma çalışmalarının yanında  sosyal ormancılık çalışmalarını da başarıyla sürdürüyor. Şehir ormanları mesire alanları kurarak halkımızın istifadesine sunuyor.

Bölge Halkının istifade etmesi için  kuruluşu  yapılan ve açılışını gerçekleştireceğimiz Merzifon Önce Vatan Tepesi  Şehir Ormanı  ve mesire alanı için Bölge Müdürümüz Başta olmak üzere İşletme Müdürümüze personeline ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' 'dedi.

Konuşmalarının ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Merzifon Önce Vatan Tepesi  Şehir Ormanı ve Mesire Alanı hizmete açıldı.
Bu haber 75 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI